Izbrano

BTC, BCH, LTC, EOS, XLM – kripto analiza 09.12.2019

kripto analiza
Strokovno svetovanje Kriptovalute.si

Kripto analiza kaže, da trg kriptovalut še naprej namiguje na preobrat v naraščajoči trend. Tržna kapitalizacija kriptovalut je od petka narasla za 1,4 %, skupna vrednost pa zdaj znaša 204 milijarde dolarjev.

MCap 1

Kripto analiza: Bitcoin (BTC)

Konec prejšnjega tedna je cena BTC večinoma stagnirala. Trenutno se oblikuje zanimiva tehnična slika – na tečaju BTC je mogoče zaznati oblikovanje figure naraščajočega trikotnika, v primeru preboja zgornje meje pa bo mogoče oblikovati Long položaj s sprejemljivim razmerjem dobička in tveganja. Za zdaj lahko to postane testni nakup, saj je kratkotrajno gibanje omejeno na vrednost doseženo 30. oktobra, vendar se lahko v primeru preboja na tej ravni verjetnost pospeška znatno poveča.

BTC USD
Dinamika BTC / USD

Kripto analiza: Bitcoin Cash (BCH)

Po preizkušanju podpornega območja pri ceni 205 USD je BCH proti ameriškemu dolarju vendar le uspel doseči odboj. Cena BCH počasi raste in je trenutno pri 212 USD za BCH. V nadaljevanju naraščajočega trenda, BCH čakata dve pomembni oviri blizu ravni 220 do 225 USD, s prebojem bi se lahko BCH povzpel proti ceni 250 USD.

Če se tečaj BCH obrne v nasprotno smer, ga glavni podpori čakata med 205 in 200 dolarjev, pod katerimi obstaja nevarnost močnega padca proti ravni 185 dolarjev.

Kripto analiza: Litecoin (LTC), EOS in Stellar (XLM)

Cena LTC počasi okreva, pred kratkim se je kripto kovancu namreč uspelo vrniti nad raven 45 USD. LTC bo verjetno nadaljeval v naraščajočem trendu, vendar obstaja veliko ključnih točk, kot sta denimo na 46,50 USD in 48,20 USD, ki jih mora prebiti. Glavna ovira za bike je še vedno blizu območja 50 USD.

EOS kaže pozitivne znake nad nivojem podpore od 2,65 do 2,70 USD. Vendar se bo kripto kovanec najverjetneje boril blizu ravni 2.85 USD (prejšnja razčlenitev). Naslednja ključna ovira za nadaljno rast je blizu ravni 3 USD. Na spodnji strani so podpore blizu 2.6 do 2.5 USD.

Cena za XLM je uspela ostati nad nivojem podpore od 0,052 do 0,050 USD. XLM vrednost se trenutno popravlja višje in trguje nad nivojem 0,055 USD. Če pride do preboja navzgor nad 0,0565 USD, bi se lahko cena v kratkem dvignila tudi do 0,0585 oziroma 0,060 USD.

Crypto Market CapČe pogledamo zgornji 4-urni graf skupne tržne kapitalizacije, je mogoče zaznati nenehno okrevanje s podpornega območja 186 milijard USD. Zgornja meja kriptovalut je trenutno nad 195 milijard USD, a zdi se, da bi se lahko kmalu povzpela nad višji ravni podpor pri 200 in 205 milijard USD. Naslednji večji odpor je blizu območja 220 milijard USD.

V omenjenem primeru bi lahko v prihodnjih sejah stalno naraščali BTC, ETH, EOS, LTC, XRP, XLM, BCH, ADA, BNB, TRX, ICX in nekateri manj znani altcoini.

#
Valuta
Cena EUR
Cena USD
% 1h
% 24h
% 7d
24h volumen (EUR)
Razpoložljivost
1Bitcoin [BTC]6,785.98577,514.4600+0.3-0.98+3.0714,118,131,66218,092,162
2Ethereum [ETH]135.3607149.8917+0.24-0.04+1.036,041,549,100108,853,475
3XRP [XRP]0.20590.2280+0.33-0.9+3.981,054,610,97143,285,660,917
4Tether [USDT]0.90361.0006+0.01-0.91+0.1615,400,457,3694,108,044,456
5Bitcoin Cash [BCH]192.4640213.1249+0.03-0.42-0.4959,808,01918,157,313
6Litecoin [LTC]41.142245.5588+0.13-1.3-0.772,119,834,55863,803,446
7EOS [EOS]2.47142.7367+0.34-0.61+1.511,027,525,984943,602,455
8Binance Coin [BNB]14.130915.6479+0.21-0.55+2.56193,204,097155,536,713
9Bitcoin SV [BSV]86.805096.1235+0.37-0.68-4.23260,980,39918,068,415
10Stellar [XLM]0.05040.0558+1.44-0.25-0.95153,939,37920,054,779,554
11Tezos [XTZ]1.46461.6218+0.21+4.73+33.3263,505,979660,373,612
12Cardano [ADA]0.03460.0383+0.26-1.5+1.2224,525,38625,927,070,538
13TRON [TRX]0.01310.0145-0.02-1.08-5.2822,439,43366,682,072,191
14Monero [XMR]48.752753.9863+0.13-1.81+1.23115,564,46917,346,293
15UNUS SED LEO [LEO]0.82650.9152+0.29-0.02-0.116,089,113999,498,893
16Cosmos [ATOM]3.50583.8822+0.63-0.81+4.79183,404,333190,688,439
17Chainlink [LINK]1.84892.0474+0.24-1.72-2.2491,820,553350,000,000
18Huobi Token [HT]2.55052.8243+0.31-0.17-1.072,711,855241,284,047
19999 [999]2.70812.9988+0.26+0.47+485.6718,848,743217,101,154
20NEO [NEO]8.12548.9976+0.26-0.76-0.2262,120,90870,538,831

DISCLAIMER: Vsa vsebina na tej spletni strani je zgolj informativne narave in ne obravnava okoliščin posameznika ali subjekta. Nič na spletnem mestu ne predstavlja strokovnih in / ali finančnih nasvetov. Avtor in medij ne prevzemata odgovornosti za morebitno nastalo škodo posameznika.

Vir grafov: TradingView, CoinMarketCap

Strokovno svetovanje Kriptovalute.si

Marko Vidrih

Marko Vidrih je raziskovalni novinar (freelancer) na področju gospodarstva, tehnologije in financ – predvsem kriptovalut. V svet Blockchaina in kriptovalut je zašel med raziskovanjem prihodnosti svetovnega potenciala finančnih trgov, prevzela pa ga je predvsem ideja o decentralizaciji podatkov in neizmerne razsežnosti, ki jih tovrstna tehnologija predstavlja.

Anketa

Top 10 kriptovalut

Bitcoin
64.545,86
64.545,86
1.51%
Ethereum
3.445,62
3.445,62
0.37%
Tether
0,921071
0,921071
0.08%
Binance Coin
574,92
574,92
0.89%
Solana
166,22
166,22
0.97%
Lido Staked Ether
3.444,93
3.444,93
0.34%
USDC
0,921133
0,921133
0.08%
XRP
0,493978
0,493978
1.09%
Dogecoin
0,154745
0,154745
1.84%
Toncoin
5,80
5,80
4.81%

Nakup, menjava, prodaja