Kriptonovice Novice

Pregled trga: kriptovalute – november 2019

kripto analiza
Strokovno svetovanje Kriptovalute.si

Potem ko se je konec oktobra na podlagi daljnovidnih pozitivnih novic iz Kitajske zgodil preobrat, je trg ves november postopoma izgubljal kapitalizacijo. Glede na rezultate meseca se je kazalnik skupne tržne kapitalizacije zmanjšal za 16 % na raven 205 milijard ameriških dolarjev in dosegel vrednosti, ki smo jim bili priča pred pol leta.

Mesec je prinesel bolj malo novosti, ki bi vplivale na trg kriptovalut. Nič, kar bi lahko označili kot očitno gonilo za spreminjanje dinamike v pozitivno, se ni zgodilo. Zaradi tega se je trg kriptovalut iz dneva v dan sesuval pod svojo lastno težo. V daljšem časovnem obdobju je padec tržne kapitalizacije, ki ga opazujemo že od julija, pripeljal do točke, da so v številnih likvidnih altcoinih kotacije dosegle najnižje vrednosti v letošnjem letu.

MCapOb gledanju, kako se regulatorji iz različnih držav odzivajo na novice o uvedbi lastnih digitalnih valut svetovno znanih podjetij, postane jasno, da to vidijo kot grožnjo finančni stabilnosti in bodo sprejeli vse ukrepe za ublažitev le te. Zaradi tega je povsem mogoče, da anonimnost, ki stoji za bitcoinom, kripto vlagatelji obravnavajo kot enega glavnih razlogov za dolgoročno izbiro tega kovanca.

BTC je pretekli mesec v skupni tržni kapitalizaciji povečal svoj delež za 0,4 %. Hkrati se kapitalizacija ETH praktično ni spremenila, BCH in XRP pa sta izgubila 0,17 % oziroma 0,47 %.

Mcap2Cryptocurrency Review - November 2019

Kazalnik Google Trends, ki odraža število poizvedb na ključno besedo bitcoin, se nahaja v regiji povprečnih vrednosti v zadnjih 3 mesecih.

bitcoinBitcoin (BTC)

Potem ko so se prejšnji mesec udeleženci na trgu pretirano čustveno odzvali na izjave kitajskega voditelja, je prišlo do streznitve, kar je na koncu privedlo do zmanjševanja vrednosti kotacij kovancev. Do konca meseca je BTC izgubil približno 17 % svoje kapitalizacije, kar ustreza povprečnemu kazalcu na trgu. S tehničnega vidika je cena nadaljevala gibanje v padajočem trendu in preizkušala različne podporne točke, ki segajo v februar letos.

Dinamika BTC USD
Dinamika BTC / USD

Kot del trenutnega trenda se najnižje cene še vedno posodabljajo, zato je prezgodaj govoriti, da se je cena kovanca približala dnu. Ni povsem jasno, ali bodo biki pokazali povečano zanimanje za naslednji poskus napada medvedov, da bi ceno dvignili pod linijo trendov. Na tej stopnji so tveganja s strani kupcev zmerna, in čeprav to potrjuje tudi pozitivna dinamika obsega, je to v veliki meri posledica tehničnih dejavnikov. Če biki zadržijo raven bo trg prešel v fazo kopičenja, vendar bo vse skupaj bolj jasno postalo čez nekaj časa.

Ethereum (ETH)

Večina pozitivnih novic je bila novembra povezana z Ethereumom, vendar zaradi splošne negativne dinamike trga to na ETH ni pravilno vplivalo. To pomeni da je kopičenje povpraševanja, ko se bodo razmere na trgu obrnile na pozitivno, lahko gonilna sila za večjo dinamiko cene kovanca.

Dinamika ETH USD
Dinamika ETH / USD

Tečajnica ETH se je ustavila pri podpori na 160 USD, a če se ta v naslednjih dneh ne odbije, je zelo verjetno, da se bo upad nadaljeval. Na tej točki bi bilo smiselno zapreti oziroma pokriti majhne pozicije, ki so bile odprte na ravni razčlenitve, saj bo denar morda potreben v bolj priročni situaciji. Če tega ne storite, obstaja možnost, da iz srednjeročnega špekulanta preidete v dolgoročnega vlagatelja in počakate odziv cene ETH na fork, ki bo predvidoma 7. decembra.

Ripple (XRP)

Novembra je XRP ponovno pokazal slabšo dinamiko od tržnega povprečja, saj je izgubil 23 % svoje kapitalizacije. Zadnjič, ko je trg beležil takšno ceno, je bilo decembra 2017. Kot mesec prej je tukaj mogoče le jasno navesti, da nenehna šibkost kovanca prisili številne trgovce, da preprosto zaprejo long pozicije tega kovanca in vložek raje razdelijo v korist obetavnejših. S tehničnega vidika velja, ko se cena posodablja zmeraj nižje, je trend opredeljen kot trend upada. Če se na trgu pojavijo pozitivne spremembe, se bodo pojavile tudi bolj razumljive ideje o gibanju tečaja XRP.

Dinamika XRP USD
Dinamika XRP / USD

Kriptovalute – november 2019

Danes so razmere na trgu kriptovalut videti tako, da dinamika večine likvidnih instrumentov spet med seboj močno sovpada. Kot vsaka druga tržna dinamika, je zaradi ciklične narave, tudi to začasen pojav. Zaradi tega bodo dolgoročno vedno bolj pravilno upoštevani temeljni dejavniki trgovanja. Če uporabimo klasične naložbene formule, na primer sodelujemo v trgovanju samo s tistimi sredstvi, katerih cena je bistveno nižja od njihove temeljne vrednosti, lahko z uporabo orodij za tehnično analizo za odpiranje in zapiranje pozicij dolgoročno bistveno izboljšamo rezultate.

November je jasno pokazal nevarnost odločanja pod vplivom čustev in opomnil špekulante, da bodo le jasna pravila odločanja in samodisciplina pripomogli morebitnem pozitivnem rezultatu.

#
Valuta
Cena EUR
Cena USD
% 1h
% 24h
% 7d
24h volumen (EUR)
Razpoložljivost
1Bitcoin [BTC]6,622.93057,295.3824+0.07-1.38+3.9315,727,751,04318,078,812
2Ethereum [ETH]134.7689148.4525-0.04-0.52+3.296,169,252,865108,770,835
3XRP [XRP]0.19920.2194+0.16-1.31+0.681,081,149,67343,299,885,509
4Tether [USDT]0.90410.9958-0.32-0.47-0.6717,915,768,0734,108,044,456
5Bitcoin Cash [BCH]194.1159213.82520.0-0.92+3.261,102,203,54718,144,650
6Litecoin [LTC]41.860046.1103+0.15-2.23+1.192,507,122,26863,753,407
7EOS [EOS]2.45932.7091-0.14-1.16+7.911,691,790,727942,626,808
8Binance Coin [BNB]13.859115.2663+0.02-0.59+0.47176,368,849155,536,713
9Bitcoin SV [BSV]91.1936100.4528-0.06-3.39-2.84354,039,85918,068,415
10Stellar [XLM]0.05120.0564+0.2-3.83-2.18167,496,56620,054,779,554
11TRON [TRX]0.01400.0154+0.13-1.39+9.381,059,902,67566,682,072,191
12Cardano [ADA]0.03430.0378-0.04-3.45+6.2546,933,23425,927,070,538
13Monero [XMR]48.440653.3589+0.35+0.18+7.7859,064,37917,335,551
14UNUS SED LEO [LEO]0.83090.9153-0.23-1.16+1.117,003,251999,498,893
15Tezos [XTZ]1.09491.2061-0.89-5.83-4.8423,865,349660,373,612
16Chainlink [LINK]1.90342.0967-0.06-3.63-6.36118,318,409350,000,000
17Cosmos [ATOM]3.36223.7035-0.38-1.59+11.42152,344,985190,688,439
18Huobi Token [HT]2.56222.8223+0.05+0.47+15.2132,307,188241,284,047
19NEO [NEO]8.24979.0873+0.34-2.0+0.45293,826,41370,538,831
20IOTA [MIOTA]0.18290.2015+0.05-1.47-1.93,964,5272,779,530,283

DISCLAIMER: Vsa vsebina na tej spletni strani je zgolj informativne narave in ne obravnava okoliščin posameznika ali subjekta. Nič na spletnem mestu ne predstavlja strokovnih in / ali finančnih nasvetov. Avtor in medij ne prevzemata odgovornosti za morebitno nastalo škodo posameznika.

Vir grafov: TradingView, CoinMarketCap, Google Trends

Strokovno svetovanje Kriptovalute.si

Marko Vidrih

Marko Vidrih je raziskovalni novinar (freelancer) na področju gospodarstva, tehnologije in financ – predvsem kriptovalut. V svet Blockchaina in kriptovalut je zašel med raziskovanjem prihodnosti svetovnega potenciala finančnih trgov, prevzela pa ga je predvsem ideja o decentralizaciji podatkov in neizmerne razsežnosti, ki jih tovrstna tehnologija predstavlja.

Anketa

Top 10 kriptovalut

Bitcoin
60.009,01
60.009,01
0.91%
Ethereum
3.281,67
3.281,67
0.11%
Tether
0,934514
0,934514
0.05%
Binance Coin
547,28
547,28
1.41%
Solana
124,34
124,34
0.26%
Lido Staked Ether
3.281,73
3.281,73
0.14%
USDC
0,935292
0,935292
0.01%
XRP
0,456190
0,456190
0.7%
Dogecoin
0,115699
0,115699
1.2%
Toncoin
6,69
6,69
0.68%

Nakup, menjava, prodaja