Analiza: Katerih pet kriptovalut gre spremljati v tem tednu; Pri Grayscale vidijo novo naložbeno priložnost v Ethereumu; V 2021 bodo kriptovalute izpostavljene enakim makroeknomoskim težavam, kot tradicionalni naložbeni razredi; Video: Kaj nam bo prinesel ta teden.
2.2.2020, ko je bil s pametno pogodbo verificiran CBDX žeton in je bilo za področje Republike Slovenije izdanih 2.078.882 CBDX, si nismo predstavljali, da bodo pošli tako hitro. Skladno z dinamičnim modelom rasti cene (DPMC), se je cena žetona CBDX dvignila na 2,0925 EUR, od začetne vrednosti žetona 0,20 EUR. Zato smo 31.5.2020 izdali hrvaško zalogo žetonov 4.106.138 CBDX, ki bo ceno dvignila na 8 EUR in za vas pripravili denarnico (Wallet) preko katere lahko sedaj upravljate z žetoni na enem mestu.
OB REGISTRACIJI PREJMETE 20 EUR V CBDX ŽETONIH
Konsolidacija Bitcoina se nadaljuje v območju okoli 19.000$. Po mnenju nekaterih analitikov, je akumulacija Bitcoina v bližini zgodovinsko najvišje vrednosti zelo pozitiven signal, ki upravičuje dolgoročnejše bikovsko razpoloženje. Kratkoročne napovedi vrednosti največje kriptovalute so praktično razdelile vlagatelje na dva pola. Medtem, ko prvi pol pričakuje neposredni naskok na nadaljnjo rast, se drugi pol ozira po kratkoročnem padcu. Ethereum vztraja v območju pri 600$, XRP pa stagnira na 0,60$.
Top 5 cryptocurrencies to watch this week: BTC, ETH, XMR, VET, AAVE
Čeprav je bil Bitcoin prva izbira upravljalca kriptoskladov Grayscale, je v nedavnem intervjuju za Bloomberg vodja Grayscalea Michael Sonnenshein dejal, da bodo od sedaj zelo resno investirali v Ethereum, saj ga vidijo kot rastoči naložbeni razred. V letošnjem letu je na Ethereum omrežju zraslo veliko zanimivih DeFi projektov, 1.12. se je uspešno začela nadgradnja na Ethereum 2.0, kar pri Grayscale ocenjujejo za pozitvne signale nadaljnje rasti vrednosti.
Grayscale Sees a New Group of Ethereum-First Investors
Leto 2020 je bilo leto, ko so se kriptovalute, še posebej Bitcoin, začele aktivneje odzivati na makroekonomske trende in kazalnike. Medtem ko kritiki še naprej trdijo, da se kriptotrg odziva le na lastna vprašanja in gibanja, je videti, da so bili nakupi Bitcoina s strani MicroStrategy, Square in nekaterih drugih, reakcija na nizke obrestne mere in težaven dolar. Trend novih vstopov se bo verjetno nadaljeval tudi v letu 2021, saj številni predstavniki industrije in analitiki pričakujejo, da bodo nizke obrestne mere in kvantitativno popuščanje (QE) še nekaj časa stalnica makroekonomske krajine. Medtem, ko nekateri pričakujejo, da bo deflacija v prvi polovici leta bolj verjetna, drugi pričakujejo, da bo inflacija ali devalvacija valute nastopila v drugi polovici leta. Vse skupaj nakazuje, da bi lahko bilo leto 2021 v smislu makroekonomske klime ugodno za kriptosredstva.
Crypto in 2021: Bitcoin To Ride The Same Wave Of Macroeconomic Problems
Andrej Bohinc: Kaj nam bo prinesel ta teden?