Bitcoin z novim rekordom proti 50.000$, vendar doživel korekcijo; Zakaj altcoini padajo, ko se Bitcoin približuje 50.000$; Bitcoin veča prisotnost v portfeljih institucionalcev, ki že razpolagajo s 3% zaloge v obtoku; Opozorilni signal glede nivoja svetovne zadolžitve; Kaj ima Dogecoin opraviti z vladnimi omejitvami kripta.
Kako začeti s kriptovalutami, kaj potrebujete, kje odpreti račun, denarnico, kako jih hraniti, katere kriptovalute izbrati. Kako se lotiti trgovanja s kriptovalutami, na katerih platformah, s katerimi strategijami in kako je z obdavčitvijo.
V dobri uri vam strukturirano odgovorimo na vprašanja in pomagamo pri reševanju naprednejših in zahtevnejših tem:
- odpiranje računov in denarnic na primerni platformi (način dela, primerjava in stroški)
- kriptovalute po vsebini in namenu (temeljna in tehnična analiza)
- dolgoročno investiranje ali trgovanje
- določitev prve strategije investiranja
- orodja za spremljanje vrednosti
- obdavčitev kriptovalut
“Ker že nekaj časa poskušam kupiti kriptovalute, mi je svetovanje v podjetju Kriptovalute.si prisel kot naročen. Pridobil sem resnično praktične, strokovne in hitre informacije, ki so mi omogočile samostojen vstop na trg kriptovalut. Predavatelj je zelo prijazen in je pravi mojster na področju vlaganja v kriptovalute. Zelo priporočam.” ~ Bogdan Gerbec
NAROČITE SE NA SVETOVANJE – Cena svetovalne ure znaša 50 EUR – 100% GARANCIJA ZADOVOLJSTVA
V izteku vikenda se je Bitcoin skoraj dotaknil 50.000$ in dosegel nov rekord pri 49.650$. Sledila je korekcija pod nivo 47.000$ in trenutno kotira pri 47.400$. Vrednost 50.000$ je za največjo kriptovaluto vsekakor dosegljiva, zato v zraku bolj visi vprašanje, kaj se bo zgodilo po tem, še posebej, če jo preseže zelo hitro. Včerajšnjega dne se bomo bolj kot po novem rekordu Bitcoina spomnili po relativno strmem padcu Ethereuma, ki je testiral območje pri 1.660$ in ostalih altcoinov. Ethereum trenutno okreva pri 1.755$, XRP se je po padcu vrnil na nivo 0,55$. Tržna kapitalizacija znaša 1,429 bilijona dolarjev, Bitcoin dominira z 61,38%.
Bitcoin Corrects Gains, Ethereum and Altcoins Drop Sharply
Med vzpenjanjem Bitcoina proti 50.000$ je večina altcoinov doživela hiter in relativno strm padec. Razloga utegneta biti dva in sicer, Bitcoin je v kratkem času “posesal” skoraj ves promet na menjalnicah, ter drugič, običajnemu braniku altcoinov, Ethereumu, je cena proti Bitcoinu zelo hitro padla.
Here's why altcoins are dropping as Bitcoin price inches closer to $50,000
Leto 2020 je bilo zaznamovano z resnim vstopom nekaterih institucij, ki jim v letošnjem letu sledijo nove in vedno večje. Tako “instituinalci”, med katerimi najdemo nekaj zvenečih imen, razpolagajo z že 3% na trgu razpoložljivih Bitcoinov, ali v številki, s 460.000imi.
Bitcoin goes mainstream as institutions hold 3% of BTC’s circulating supply
Zadolženost svetovnega gospodarstva, držav in posameznikov je dolgočasna rubrika za ekonomiste. Vendar so pri Mednarodnem denarnem skladu (IMF) izračunali, da zadolženost ponovno prehitro raste. Zakaj bi ta podatek zanimal kripto navdušence? Za samimi kriptovalutami ni nobenega dolga, kar ne velja za vse svetovne nacionalne valute.
Global Debt Landscape Sends a Warning Sign
Kljub temu, da je Dogecoin nastal kot kriptovaluta za hec, zaseda 12. mesto na lestvici vseh kriptovalut in je, tudi ob upoštevanju sedem letne tradicije, relevantna kriptovaluta, katere nedavna, več kot 1000% rast, značajno predramila kripto trg. Ali je predramila tudi regulatorje in kakšen vpliv bi imela intervencija iz njihove strani?