Kriptonovice Novice

Kripto analiza: BTC, ETH, XRP

Strokovno svetovanje Kriptovalute.si

Od petka trg upada, volatilnost pa se je opazno povečala. Indeks skupne tržne kapitalizacije je izgubil približno 6 % in se spustil na vrednost 281 milijard dolarjev.

market cap

Bitcoin (BTC)

BTC USD

Čez vikend se je cena BTC znižala za približno 4,5 % in je trenutno blizu podpore na približno 9.700 dolarjev za kovanec. V trenutnih razmerah so pogoji za nakup še vedno ohranjeni – v daljšem časovnem intervalu so namreč že vidni znaki morebitnega konca upada in kasnejšega preobrata. Volatilnost pri visokih vrednostih se ohranja, zato je pametneje odpreti manjši long položaj, hkrati pa je treba upoštevati posamezne značilnosti, ki vplivajo na tveganje in ceno.

Ethereum (ETH)

ETH USD

Cena ETH je padla pod raven podpore (260 dolarjev), zato se je verjetnost upada v prihodnjih dneh povečala. Ob ohranjanju trenda se bo graf mogoče ustalil na točki pri 230 dolarjev, zato je v tej fazi trga s praktičnega vidika smiselno ohraniti nevtralen položaj. Volatilnost narašča, kar je tudi znak za zmanjšanje aktivnosti in večjo previdnost pri sprejemanju odločitev o trgovanju s tem kovancem.

Ripple (XRP)

XRP USD

Cena XRP je čez vikend še naprej upadala in se spet vrnila na raven 0,28 dolarjev. Zdaj je v območju trendne linije, vendar glede na šibkost kovanca, “medvedom” ne bo težko zbiti cene še nižje. S tehničnega vidika obstaja možnost nakupa, vendar vse večja nestanovitnost v trenutnih razmerah omogoča odpiranje pozicije za zelo majhen znesek.

DISCLAIMER: Vsa vsebina na tem spletnem mestu predstavlja le splošne informacije in ne obravnava okoliščin posameznika ali subjekta. Nič na spletnem mestu ne predstavlja strokovnih in / ali finančnih nasvetov.

#
Valuta
Cena EUR
Cena USD
% 1h
% 24h
% 7d
24h volumen (EUR)
Razpoložljivost
1Bitcoin [BTC]8,981.47119,741.9786-0.62-2.2-1.4441,943,312,90718,222,037
2Ethereum [ETH]228.7846248.1570-1.15-7.65+11.8924,218,935,683109,736,230
3XRP [XRP]0.25660.2784-1.54-10.15+1.513,686,804,01443,708,646,822
4Bitcoin Cash [BCH]349.6977379.3084-2.1-13.76-14.785,734,246,96518,283,200
5Bitcoin SV [BSV]245.8381266.6545-1.48-14.69-22.542,933,503,39518,280,515
6Tether [USDT]0.92331.0015-0.02+0.06+0.0158,661,481,7254,642,367,414
7Litecoin [LTC]64.930870.4288-1.56-10.21-5.275,746,604,24064,101,409
8EOS [EOS]3.82704.1510-2.21-10.93-14.36,605,761,154953,393,229
9Binance Coin [BNB]20.561622.3027-2.1-8.75-9.63422,825,345155,536,713
10Tezos [XTZ]2.71692.9469-2.96-8.43+12.27213,636,826694,191,974
11Cardano [ADA]0.05330.0578-1.96-11.29-3.3203,562,23025,927,070,538
12Monero [XMR]77.153183.6860-1.75-6.63-1.57148,340,39317,447,297
13Chainlink [LINK]3.80504.1271-2.19-12.14+22.38539,801,278350,000,000
14Stellar [XLM]0.06480.0703-2.04-10.95-0.68627,253,18520,183,503,718
15TRON [TRX]0.01900.0207-2.96-13.53-4.191,817,454,10466,682,072,191
16Huobi Token [HT]4.26664.6278-2.76-10.49+6.49557,073,786232,411,245
17Ethereum Classic [ETC]8.27308.9735-1.45-12.18-23.662,759,518,372116,313,299
18Neo [NEO]12.843513.9310-1.75-10.57+3.021,051,108,63170,538,831
19Dash [DASH]96.4390104.6050-2.12-14.76-16.27890,138,5259,330,707
20UNUS SED LEO [LEO]0.89790.9740-0.11+0.44-2.078,575,134999,498,893
Strokovno svetovanje Kriptovalute.si

Marko Vidrih

Marko Vidrih je raziskovalni novinar (freelancer) na področju gospodarstva, tehnologije in financ – predvsem kriptovalut. V svet Blockchaina in kriptovalut je zašel med raziskovanjem prihodnosti svetovnega potenciala finančnih trgov, prevzela pa ga je predvsem ideja o decentralizaciji podatkov in neizmerne razsežnosti, ki jih tovrstna tehnologija predstavlja.

Anketa

Top 10 kriptovalut

Bitcoin
59.959,16
59.959,16
1.39%
Ethereum
3.290,26
3.290,26
0.05%
Tether
0,934425
0,934425
0%
Binance Coin
547,76
547,76
1.12%
Solana
124,66
124,66
0.62%
Lido Staked Ether
3.290,37
3.290,37
0.06%
USDC
0,935034
0,935034
0%
XRP
0,455166
0,455166
0.58%
Dogecoin
0,116409
0,116409
0.12%
Toncoin
6,65
6,65
0.27%

Nakup, menjava, prodaja