Izbrano Kriptonovice Novice Zanimivo

5 najbolj donosnih preteklega tedna – Kriptovalute.si

Strokovno svetovanje Kriptovalute.si

Trg kriptovalut strmo narašča. Cena bitcoina (BTC) je samo letos porasla za več kot 40 %. Pretekli teden je bil še posebej pomemben, saj je BTC prebil psihološko mejo pri 10.000 dolarjev. Tudi altcoini puščajo pozitiven vtis.

Velika porast cen na trgu kriptovalut je verjetno posledica na splošno pozitivnih novic v kripto prostoru. Navajamo 5 kriptovalut, ki so v bile v preteklem tednu najbolj dobičkonosne.

5. Icon (ICON) + 60%

Icon je projekt iz Južne Koreje. Ustvariti želi mrežo, ki povezuje različne blockchaine. Med drugim bi moralo omrežje podpirati pametne pogodbe in tako ponujati obsežne funkcionalnosti.

Kot poroča YouTube kanal ICONTV, nova partnerstva in povečanje omemb v nacionalnih novicah povzročajo rast cene kovanca. Poleg tega ICON zdaj kotira tudi na največji kripto borzi.

4. Hedera Hashgraph  + 61% (HBAR)

Hedera Hashgraph ne temelji na blockchainu, temveč na novi vrsti strukturne baze podatkov. Tako imenovani Gossipp protokol naj bi tvoril soglasja. Vsako vozlišče, ki pošlje sporočilo, naznani tudi od koga je bilo prejeto.

Izkazalo se je, da mehanizem za soglasje ne more delovati sam. Zato je bil razširjen z nekakšnim dokazom o vložku. O določenih stvareh glasuje svet družb.

Žeton HBAR je po ICO utrpel hudo izgubo. Tudi najbolj kritični analitiki niso pričakovali, da bo projekt tako propadel. Ta teden pa je pokazal svojo moč, zato se vlagatelji, ki so čakali na ugodno vstopno točko, zdaj bojijo, da so jo zamudili.

3. Decentraland (MANA) + 73%

Decentraland je »virtualna resničnost«, podobna Second Life-u. V virtualnem svetu lahko kupite zemljišče, gradite ali trgujete s predmeti, kot so hiše, podjetja itd. Žeton, ki se uporablja za plačilo, se imenuje MANA. Ta in lastniška struktura v Decentralandu sta shranjeni na blockchainu Ethereuma.

Zvišanje cene bi lahko pripisali novicam o uvedbi številnih popravkov in posodobitev. Bližanje datuma začetka uradne predstavitve (20.02.2020) je pahnilo vlagatelje v FOMO.

2. Blockstack (STX) + 74%

Blockstack želi ustvariti novo vrsto decentraliziranega interneta, kjer so uporabniki lastniki svojih podatkov in kjer aplikacije delujejo lokalno.

Napoved novega algoritma rudarjenja bi lahko bila »krivec« za odziv na trgu. Dokazilo o prenosu ali PoX naj bi omogočilo izgradnjo uporabniškega interneta (Web 3.0) na Bitcoin omrežju.

1. Lisk (LSK) + 79%

Nemški projekt Lisk predstavlja eno od kriptovalut, ki temelji na delegiranem dokazilu o deležu. Sidechaini, ki so temelj omrežja , so imeli kar nekaj težav v preteklosti.

Potem ko je Lisk decembra lani zaradi stroškovnih razlogov moral odpustiti 21 zaposlenih, se zdi, da si bo le povrnil ugled. Odraz cene LSK je verjetno posledica številnih pozitivnih novic, ki so bile nedavno razglašene.

Današnja vrednost TOP15 kriptovalut:

#
Valuta
Cena EUR
Cena USD
% 1h
% 24h
% 7d
24h volumen (EUR)
Razpoložljivost
1Bitcoin [BTC]9,041.92859,905.8798-1.49-1.67+5.5733,173,134,24818,209,450
2Ethereum [ETH]203.6204223.0762-1.15-2.29+17.1713,936,141,980109,637,682
3XRP [XRP]0.25090.2749-1.7-2.96+9.132,126,971,91843,698,224,662
4Bitcoin Cash [BCH]402.9138441.4119-1.14-3.16+15.433,899,465,89318,270,275
5Bitcoin SV [BSV]312.6151342.4853-0.79-5.25+21.493,101,855,70418,267,777
6Litecoin [LTC]68.337474.8670-1.35-3.38+5.764,828,687,83464,050,160
7Tether [USDT]0.91431.0016-0.2-0.09+0.1840,936,002,8644,642,367,414
8EOS [EOS]4.44314.8677-0.52-1.37+14.164,008,943,501951,977,462
9Binance Coin [BNB]21.605023.6694-1.0+1.47+28.24470,735,935155,536,713
10Tezos [XTZ]2.38292.6106-2.13+12.1+36.42188,764,207694,191,974
11Cardano [ADA]0.05490.0602-1.47-2.22+6.49123,416,77425,927,070,538
12Monero [XMR]76.939684.2911-1.69+1.97+10.74131,010,64917,437,314
13TRON [TRX]0.01970.0216-1.35-3.48+12.081,367,985,25866,682,072,191
14Stellar [XLM]0.06500.0712-1.73-0.38+11.0464,781,16820,078,787,351
15Ethereum Classic [ETC]10.507311.5113-0.33-3.28-3.382,073,977,437116,313,299

 

Strokovno svetovanje Kriptovalute.si

Marko Vidrih

Marko Vidrih je raziskovalni novinar (freelancer) na področju gospodarstva, tehnologije in financ – predvsem kriptovalut. V svet Blockchaina in kriptovalut je zašel med raziskovanjem prihodnosti svetovnega potenciala finančnih trgov, prevzela pa ga je predvsem ideja o decentralizaciji podatkov in neizmerne razsežnosti, ki jih tovrstna tehnologija predstavlja.

Anketa

Top 10 kriptovalut

Bitcoin
61.944,23
61.944,23
0.08%
Ethereum
3.336,58
3.336,58
0.17%
Tether
0,933303
0,933303
0%
Binance Coin
564,84
564,84
0.22%
Solana
138,02
138,02
2.08%
Lido Staked Ether
3.338,17
3.338,17
0.22%
USDC
0,933914
0,933914
0.03%
XRP
0,458657
0,458657
0.4%
Dogecoin
0,125787
0,125787
1.35%
Toncoin
7,37
7,37
0.65%

Nakup, menjava, prodaja